Přednášky

1. Dva roky prázdnin

Vypravíme se na cestu dobrodružství a nejistoty, pojedeme po zemi do Indie, přes Malajský poloostrov, Indočínu a Čínu do Mongolska a nakonec transsibiřskou magistrálou zpátky domu.

 

2. Tureckem a Íránem

Turecko jako brána do Asie a společně s Íránem zemí pohostinných lidí a zajímavé kultury muslimů. 

 

3. Pákistán

Pojedeme pákistánskou pouští, pár dní se necháme unést pohostinností lokálních holičů a přes srdce země se místní dopravou dostaneme až do končin, kudy vede jedna z nejvýše položených dálnic světa - Karakoram Highway. Odskočíme si také k afgánským hranicím do Peshawaru a zatančíme na tradiční pákistánské svatbě. Přijměte pozvání do této krásné a zároveň drsné země mnoha kontrastů a protikladných tváří. 

 

4. Indií - křížem krážem

Indii jsme projeli od severu na jih, z jihu na sever, strávili v ní téměř sedm měsíců a ani tak dlouhá doba zdaleka nestačila k důkladnému porozuměni a poznání její kultury.

 

5. Himaláje - Severní Indie a Nepál

Pohled na střechu světa ze severního Nepálu, indického Ladaku a Sikkimu, do kterého neodmyslitelně patří hory a život v nich.

 

6. Srí Lanka

Široké čajovníkové plantáže, rýžová pole, romantické pláže, tyrkysové moře, chuť exotického ovoce a buddhistický pohled na svět. To všechno pod stejnou střechou na jednom ostrově známém také pod názvem Cejlon.

 

7. Indonésie, Singapur a Malajsie

Šťavnatou Sumatrou, multikulturní Malajsií a supermoderním Singapurem.

 

8. Thajsko a Laos

Tentokrát pojedeme stopem - z thajského plážového jihu, přes vibrující Bangkok a kopcovitý sever do malebně pohádkového Laosu. 

 

9. Kambodža a Vietnam

Kambodžou projedeme mezi majestátními angkorskými chrámy, navštívíme pláže jihu a hlavní město Phnom Penh. Ve Vietnamu nahlédneme do života delty Mekongu a podél pobřeží doplujeme do severních kopců. 

10. Čína

Ze severního Vietnamu si to zamíříme přes Yunan, Sechuan a podél tibetských hranic do Pekingu, pojedeme vlakem i stopem. 

11. Mongolsko

Mongolskou stepí nezávisle - pěšky a stopem se člověk může v této krásné zemi toulat věčnost a při tom si prožít hluboký pocit svobody. 

12. Ruskem-Evropou-domů

V Rusku se zastavíme na Bajkale, 4 dny pojedeme Transsibiřskou magistrálou do Moskvy, pak se vydáme stopem přes pobaltské republiky, Polsko a Německo a nakonec si vychutnáme pěší závěr domů - do Rumburku. 

13. Deník v Áziji

Volné pokračování „Dvouletého putování po Asii“. Tentokrát s listováním v deníku, které bude obohaceno fotografiemi. Vzpomínkami vás bude provázet Bára Součková.

 

Výstavy

Letmý pohled do Asie

Přijďte se podívat na pár snímků z asijské cesty Báry a Rosti Součkových, které vám spolu s poutavou smyčkou mnoha dalších fotografií, nejen letmo, přiblíží tento nám vzdálený kontinent.

 

Čaj a káva v ulicích Ázije

Malé nahlédnutí do velkého kontinentu, kde se čaj a káva pije jinak než u nás.

 

 

 

 

Kontakt

Rosta a Bara Souckovi rosta_bara@hotmail.com